Dabiskums ir visīstākais skaistums, un, lai izskatītos un arī justos labi, ir jāņem vērā daži noderīgi ieteikumi un jāievēro pareizs skaistumkopšanas rituāls.
Lūk, 20 gudri ieteikumi, kas palīdzēs sasniegt vēlamos rezultātus.
Pirmais, kas jādara, ir pēc iespējas vairāk mitrināt rokas, īpaši aukstajā sezonā, kad āda mēdz plaisāt. Lieto mitrinošu līdzekli vismaz trīs reizes dienā pēc roku mazgāšanas. Droši izvēlies ķermeņa sviestu vai pat kokosriekstu vai olīveļļu. Vasarā vari lietot vieglāku roku krēmu.
Lai iegūtu samtainu roku ādu, vismaz divas reizes nedēļā vakarā var uzklāt dažus pilienus glicerīna losjona.
Papildu ādas mitrināšanai ir svarīgi veikt manikīru. Uzklāj kutikulām īpašu eļļu, lai tās nekļūtu sausas, un mēģini atmest ieradumu tās griezt, jo tā var rasties infekcijas.
Lai mati augtu ātrāk, vissvarīgākais ir tos griezt pēc iespējas bieži, jo matu gali laika gaitā sašķeļas un tādējādi palēnina matu augšanu. Vienlaikus izvairies no matu mazgāšanas katru dienu. Ieteicams mazgāt galvu divas vai ne vairāk kā trīs reizes nedēļā. Tas ļauj dabiskajām eļļām iekļūt matos un mitrināt tos, stimulējot augšanu.
Masē galvas ādu, izmantojot ēteriskās eļļas, kas paātrina asinsriti un palīdz ātrākai matu augšanai. Atkārto šo procedūru vairākas reizes nedēļā divas vai trīs minūtes. Var izmantot lavandas, rozmarīna, kokosriekstu, hohobas vai mandeļu ēterisko eļļu.
Protams, rīcineļļa ir slavena ar savu iedarbību, tāpēc vari droši to lietot, ja ir matu izkrišanas problēmas.
Matu skalošanu noslēdz ar vēsu ūdeni. Tas padarīs matus spīdīgus. Zemākas temperatūra ūdens aizver matu virskārtu, tādējādi mati ilgāku laiku paliek zīdaini.
Līdztekus speciālo matu kopšanas līdzekļiem, piemēram, maskai vai kondicionieriem, ir svarīgi arī izvēlēties pareizās ierīces, lai žāvētu un ieveidotu matus, tos neapdedzinot. Lieto matu fēnu ar aizsargsensoru, kas var pielāgot žāvēšanas temperatūru konkrētajam matu tipam, vienlaikus saglabājot matu dabisko mitrumu. Tādējādi pēc žāvēšanas mati joprojām būs mitrināti un spīdīgi, un to kutikulas ir izlīdzinātas.
8000 Series
Matu taisnotājs ar SenseIQ
BHS838/00
Noslēpums, kā novērst lūpu plaisāšanu, ir izmantot mitrinošu lūpu balzamu uz eļļas bāzes, kokosriekstu sviestu, šī sviestu vai krēmīgu lūpu krāsu, īpaši ziemā, kad tās biežāk kļūst sausas. Turklāt vakarā pirms gulētiešanas var uzklāt nelielu daudzumu kliņģerīšu krēma. Dzer pēc iespējas vairāk ūdens un izvairies no lūpu mitrināšanas ar mēli. Šis ieradums iznīcina lūpu aizsargslāni, jo uz lūpām tiek pārnestas siekalas.
Lai dabiski atbrīvotos no tumšajiem lokiem zem acīm, noslēpuma atminējums meklējams tavā virtuvē. Uzliec uz acīm gurķa šķēlītes, kartupeļus, zaļās tējas, kumelīšu vai piparmētru tējas maisiņus, kas iepriekš uzvārīti un atdzesēti. Ļauj kompresēm iedarboties desmit minūtes. Atkārto šo rituālu katru dienu vai vairākas reizes nedēļā.
Tikpat efektīva ir mandeļu eļļa, rožūdens un, protams, pēc iespējas vairāk atpūtas. Stress un miega trūkums ir galvenie iemesli, kas izraisa tumšu loku parādīšanos. Samazināt stresu un izjust mundrumu un atpūtu var palīdzēt arī jogas nodarbības.
Pirmām kārtām ir svarīgi mitrināt ādu, vasarā jālieto losjons ar augstu saules aizsardzības faktoru SPF un jāatrod laiks atpūstai. Papildus pretgrumbu krēmiem ar hialuronskābi ir nepieciešams arī mitrinošais krēms, vēlams ar kokosriekstu vai argāna eļļu.
Pareiza un ar antioksidantiem bagāta diēta ir būtiska aizsardzībai pret brīvajiem radikāļiem, kas ietekmē ādu un veicina grumbu parādīšanos. Ikdienas uzturā nedrīkst iztrūkt zemenes, mellenes, lapu kāposti, plūmes, granātāboli, artišoki, pekanrieksti, avenes un āboli.
Pirms gulētiešanas vienmēr notīri ādu un uzklāj nakts kosmētiku. Kā dabisku un viegli mājās pagatavojamu līdzekli vari izmēģināt tvaika procedūru. Katliņā ar karstu ūdeni ielej dažus pilienus eikalipta ēteriskās eļļas (tai ir antibakteriāla iedarbība). Uzklāj galvai dvieli, turi galvu virs tvaika un sēdi šādi 10‒15 minūtes. Pēc tam noskalo seju ar remdenu ūdeni.
Lai novērstu pūtīšu veidošanos, ir svarīgi nodrošināt ādu tīrību. Ādas mazgāšanai ar ziepēm un skalošanai ar ūdeni ir jābūt daļai no tavas ikdienas sejas kopšanas rituāla. Pēc tam uzklāj “nekomedogēnu” jeb poras neaizsprostojošu mitrinātāju.
Pret melnajiem punktiem visefektīvākais risinājums ir dabiskās sejas maskas. Sajauc ēdamkaroti medus ar četriem līdz pieciem pilieniem citrona sulas. Uzklāj uz vietām ar melnajiem punktiem, atstāj iedarboties 20 minūtes.
Ja vēlies izmēģināt dabisku procedūru mājās, divas reizes nedēļā tīri zobus ar dzeramo sodu. Lai saglabātu balināšanas efektu pēc iespējas ilgāk, izmanto elektrisko zobu birsti, vēlams tādu, kuram ir speciāla tīrīšanas galviņa, kas noņem virsmas traipus.
Ar speciālu suku masē celulīta skartās vietas. Masāža stimulē asinsriti un limfas atteci, un tā jāveic uz sausas ādas ar apļveida kustībām. Papildus masāžai vari izmēģināt arī kafijas biezumu skrubi. Sajauc kafijas biezumus ar kokosriekstu eļļu un iemasē celulīta skartajās vietās. Atkārto šo rituālu divas vai trīs reizes nedēļā.
Striju profilaksē liela nozīme ir uzturam, tāpēc jālieto pārtikas produkti, kuri ir bagāti ar C, D, E vitamīniem, cinku un olbaltumvielām, kā arī jādzer pēc iespējas vairāk šķidruma.
Lai novērstu strijas, divas reizes dienā var uzklāt krēmu ar retinolu vai iemasēt striju skartajās vietās zaļās tējas eļļu. Zaļā tēja papildus striju novēršanai palīdz ādai saglabāt mitrumu.
Ir dažādas metodes ķermeņa apmatojuma likvidēšanai, taču, ja izmanto žiletes skuvekli, atceries, ka to nedrīkst lietot uz sausas ādas, jo tā tiek kairināta āda, kas laika gaitā var izraisīt folikulīta rašanos. Vienmēr uzklāj īpašu skūšanās želeju.
Efektīvs risinājums ir matiņu likvidēšana ar IPL ierīci, jo īpaši tāpēc, ka tādējādi iespējams uz ilgāku laiku atbrīvoties no nevēlama apmatojuma jebkurā ķermeņa zonā.
Ādas pīlings jāveic tikai pēc dušas vai vannas, jo siltais ūdens atvērs poras un būs vieglāk atbrīvot ādu no atmirušajām šūnām. Uzklāj pīlinga losjonu un iemasē to ādā ar apļveida kustībām, izmantojot suku vai sūkli, divas vai trīs minūtes katrā zonā. Lielāku uzmanību pievērs ceļgaliem un elkoņiem, kur āda ir raupjāka. Neaizmirsti noslēgumā uzklāt ādas mitrinātāju.
Dabiskās maskas ir ideāli piemērotas ādas attīrīšanai un mitrināšanai. Tomēr, lai sasniegtu vēlamo efektu, ir svarīgi izmantot savam ādas tipam atbilstošu masku. Piemēram, ādai ar noslieci uz pinnēm ieteicama maska ar auzām un medu, savukārt jutīgai ādai piemērota maska ar vārītiem burkāniem.
Ūdens dzeršana ir ieguvums ne tikai ķermeņa veselībai, bet arī laba izskata un pašsajūtas nodrošināšanai. Ūdens palīdz attīrīt ķermeni un nodrošina ādas mitrināšanu un tās elastību. Turklāt tas palīdz novērst grumbu un pūtīšu parādīšanos.
Spilvendrānu ieteicams mainīt katru nedēļu, jo tauki, un putekļi, kas uzkrājas matos, nokļūst uz spilvendrānas un veicina pūtīšu parādīšanos
Pēc vannas vai dušas ādas poras ir atvērušās, un, uzreiz uzklājot dezodorantu, var rasties padušu ādas kairinājums. Pagaidi vismaz 15 minūtes, līdz poras aizveras.
Foto: Shutterstock un Philips