Alergēni mājās — ziedputekšņu veidi

Alergēni mājās

Un kā Philips var palīdzēt

Lasīšanas ilgums — 5 minūtes

Vācijas Alerģijas un vides pētniecības centra veiktā pētījuma provizoriskie rezultāti liecina, ka Philips gaisa attīrītāji spēj ātri likvidēt mājas putekļu ērcīšu alergēnus telpu gaisā.

 

Prof. Dr. Jerūns Buters (Jeroen Buters) un pētnieku komanda no Alerģijas un vides centra (ZAUM) nesen veica pētījumu, lai pārbaudītu Philips gaisa attīrītājus reālās mājās.

 

ZAUM ir Minhenes Tehniskās universitātēs (TUM) un Helmholtz Zentrum München (HMGU) struktūrvienība un ir Vācijas plaušu pētniecības centra biedrs. Kā norādīts ZAUM tīmekļa vietnē, "ZAUM mērķis ir veicināt alerģisko slimību pētniecību, lai gūtu mehānistisku ieskatu slimībās un veicinātu terapeitisko attīstību, lai nodrošinātu labāku pacientu aprūpi vai pat spētu novērst alerģisko slimību rašanos."

 

Mājas putekļu ērcīšu (HDM) fekālijas ir galvenais iekštelpu alergēnu avots, kas pēc izkustināšanas nonāk gaisā cieto daļiņu (particulate matter — PM) veidā. Pētījumā tika izvērtēta Philips gaisa attīrītāju efektivitāte HDM alergēnu un citu cieto daļiņu frakciju attīrīšanā no apkārtējā gaisa 22 mājās Minhenē, Vācijā. "No laboratorijas testiem un pārbaudēm vides kamerās mēs zinājām, ka mūsu gaisa attīrītāji ļoti efektīvi filtrē piesārņotājus no gaisa, taču vēlējāmies pārliecināties, ka alergēnus un cietās daļiņas var aizturēt arī reālos apstākļos. Tāpēc mēs sadarbojāmies ar Prof. Dr. Butersu, lai pārbaudītu mūsu jaunāko modeli AC3858 guļamistabās mājās, kur cilvēki patiešām dzīvo", skaidro Mihaels Šeja (Michael Scheja), galvenais Philips Research zinātnieks.

Ziedputekšņu veidi, Philips gaisa kvalitātes risinājumi

Cietās daļiņas ne tikai ir dažādu veidu alergēnu pārnēsātājs, bet arī izraisa plašu negatīvu ietekmi uz veselību, kas skar elpošanas un sirds un asinsvadu sistēmu (elpošanas simptomi, astmas saasināšanās, biežāka hospitalizācija u. c.). 

 

Nesen ir pabeigti mērījumi, un provizoriskie secinājumi liecina, ka, izmantojot gaisa attīrītājus, efektīvi samazinās ne tikai mājas putekļu ērcīšu alergēnu, bet arī cieto daļiņu, tostarp ļoti smalko daļiņu PM 1, PM 2,5 un PM 10, daudzums. Jo mazāk šo kaitīgo vielu ir gaisā, jo mazāks ir to daudzums, ko telpu iemītnieki var tieši ieelpot.

 

Pašlaik tiek veikta visu pētījuma laikā iegūto datu detalizēta analīze un tiek gatavota galīgo rezultātu publikācija kādā recenzētā žurnālā. Paredzams, ka šie secinājumi tiks iesniegti publicēšanai recenzētā izdevumā vēl šogad.

 

Prof. Dr. Jerūns Buters, ZAUM Alerģijas un vides centra Minhenē (Vācija) direktora vietnieks, apgalvo: "Cik mums zināms, šis ir visplašākais pētījums, kas pierāda, ka pārnēsājamie gaisa attīrītāji var samazināt gaisā esošo HDM un citu alergēnu daudzumu dažādās daļiņu izmēru frakcijās mājās."

Vairāk rakstu par gaisa kvalitāti

 • Mājdzīvnieku ādas plēksnītes

  Mājdzīvnieku ādas plēksnītes

  Lasīt
 • Pelējums

  Pelējums

  Lasīt
 • Putekļu ērcītes

  Putekļu ērcītes

  Lasīt
 • Ziedputekšņi

  Ziedputekšņi

  Lasīt
 • Gaisa attīrītāji var palīdzēt samazināt aerosola daudzumu

  Gaisa attīrītāji var palīdzēt samazināt aerosola daudzumu

  Lasīt

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Mūsu vietni vislabāk var apskatīt, izmantojot jaunāko Microsoft Edge, Google Chrome vai Firefox versiju.