Philips atbalsts

Vai, lietojot Philips Lumea, ir iespējamas blakusparādības?

Paskelbta 2024. gada 18. oktobrī

Jā, Lumea lietošana var izraisīt blakusparādības. Izlasiet šo bieži uzdoto jautājumu sadaļu, lai uzzinātu vairāk par biežāk sastopamajām un retajām ierīces Lumea lietošanas blakusparādībām.

Ņemiet vērā, ka šis blakusparādību saraksts nav izsmeļošs. Konsultējieties ar ārstu, ja radušās aizdomas, ka šeit nenorādīta blakusparādība ir saistīta ar IPL lietošanu.

Bieži sastopamas Philips Lumea blakusparādības

Tālāk ir norādītas zināmās bieži sastopamās blakusparādības, lietojot ierīci Lumea.

Sāpes/diskomforts — lokalizētas sāpes vai diskomforts apstrādājā zonā procedūras laikā vai pēc tās. Ja procedūra rada sāpes/diskomfortu, samaziniet gaismas intensitātes iestatījumu vai pārtrauciet ierīces Lumea lietošanu. Sāpes vai diskomforts pēc procedūras var ilgt līdz 1 nedēļai.

Nieze — niezoša sajūta apstrādātajā zonā. Šīs reakcijas parasti izzūd dažu stundu laikā, bet var ilgt līdz 1 nedēļai. Varat atdzesēt zonu, pieliekot tai kaut ko aukstu.

Silta/dedzinoša sajūta — lokalizēta silta vai dedzinoša sajūta apstrādātajā zonā. Šīs reakcijas parasti izzūd dažu stundu laikā, bet var ilgt līdz 1 nedēļai. Varat atdzesēt zonu, pieliekot tai kaut ko aukstu.

Ādas apsārtums (eritēma) — apsārtums bez skaidri izteiktas malas apstrādātajā zonā. Šī reakcija parasti izzūd dažu stundu laikā, bet var ilgt līdz 1 dienai. Varat atdzesēt zonu, pieliekot tai kaut ko aukstu. Ādas apsārtums, kas saglabājas ilgāk par 1 dienu, ir reta IPL blakusparādība un ādas apdeguma pazīme. Nākamo procedūru veiciet, kad āda ir pilnībā sadzijusi. Nākamajām procedūrām izmantojiet zemāku gaismas intensitāti.

Retāk sastopamas Philips Lumea blakusparādības

Tālāk ir norādītas zināmās reti sastopamās blakusparādības, lietojot ierīci Lumea.

Pietūkums (tūska) — pietūkums ap matu maisiņiem izskatās kā izciļņi apstrādātajā zonā, un reizēm tie ir apsārtuši. Šī reakcija parasti izzūd dažu stundu laikā, bet var ilgt līdz 1 nedēļai. Varat atdzesēt zonu, pieliekot tai kaut ko aukstu.

Ādas sausums — apstrādātajā zonā āda izskatās raupja un plēkšņaina. Šī reakcija parasti ilgst no 1 dienas līdz 1 mēnesim. Uz apstrādājamās zonas var uzklāt mitrinātāju bez aromāta.

Apdegumi un čūlas — plašs ādas apsārtums, uztūkums un iespējamas čūlas, ko papildina sāpes. Šīs reakcijas var ilgt no 1 dienas līdz 1 mēnesim, un to dēļ var būt nepieciešama medicīniska terapija vai medikamenti. Iesakām konsultēties ar ārstu. Nākamo procedūru veiciet, kad āda ir pilnībā sadzijusi. Nākamajām procedūrām izmantojiet zemāku gaismas intensitāti.

Virsmas krevele — skaidri izteikta brūngana, kreveļaina zona, kas var rasties tumšāka toņa ādai. Šīs reakcijas var ilgt no 1 dienas līdz 1 mēnesim, un to dēļ var būt nepieciešama medicīniska terapija vai medikamenti. Iesakām konsultēties ar ārstu. Nākamo procedūru veiciet, kad āda ir pilnībā sadzijusi. Nākamajām procedūrām izmantojiet zemāku gaismas intensitāti.

Folikulīts — pietūkums un apsārtums ap matu maisiņiem, ko papildina nieze un/vai pustulu veidošanās. Folikulīta gadījumā var būt nepieciešama medicīniska terapija vai medikamenti. Iesakām konsultēties ar ārstu. Folikulīts var ilgt no vairākām dienām līdz vairākām nedēļām. Nākamo procedūru veiciet, kad āda ir pilnībā sadzijusi.

Pirms skūšanās pārliecinieties, ka izmantojat tīru skuvekļa asmeni.

Pigmenta izmaiņas/ādas krāsas izmaiņas — apstrādājamās zonas āda kļūst tumšāka vai gaišāka nekā apkārtējā āda. Šī reakcija parasti ilgst vairākas nedēļas un retos gadījumos līdz pat gadam. Neveiciet procedūru zonām ar pigmentācijas izmaiņām/ādas krāsas izmaiņām, kamēr āda nav atguvusi normālu toni. Nākamajām procedūrām izmantojiet zemāku gaismas intensitāti.

Ādas infekcija — āda izskatās iekaisusi. Tā ir sekundāra parādība, kas var rasties pēc ādas apdeguma vai citām traumām. Ādas infekcijas gadījumā nepieciešama medicīniska terapija vai medikamenti. Iesakām konsultēties ar ārstu. Nedrīkst veikt procedūras uz ādas, kas ir inficēta.

Rētojums — rēta var rasties kā sekundāra parādība pēc apdeguma vai ādas infekcijas. Ir svarīgi konsultēties ar ārstu apdeguma vai folikulīta gadījumā, lai novērstu rētas veidošanos. Nedrīkst veikt procedūras uz rētaudiem.

Herpes uzliesmojums — nelieli pūslīši vai jēlas čūlas, parasti lūpu vai ģenitāliju apvidū, kas rodas

lietotājiem ar Herpes Simplex vīrusu. Uzliesmojums parasti ilgst vairākas dienas vai nedēļas, un to var saīsināt, lietojot ārsta izrakstītos pretvīrusu medikamentus.

Galvassāpes un pēcattēli — jutīgām personām var rasties galvassāpes vai pēcattēli, kad gaismas uzliesmojums sasniedz aci. Šīs reakcijas parasti ilgst no dažām minūtēm līdz vairākām stundām.

Lai tās novērstu, izmantojiet ierīci Lumea labi apgaismotā telpā un pirms izgaismošanas stingri piespiediet ierīci pie ādas.

Intensīvāka matiņu augšana — matiņu noņemšana ar intensīvas pulsējošas gaismas tehnoloģijas palīdzību dažiem indivīdiem var izraisīt intensīvāku matiņu augšanu. Riskam pakļautās ķermeņa zonas ir sieviešu žokļa līnija, kakls un zonas virs vaigu kauliem, kā arī vīriešu muguras augšdaļa un pleci. Atbilstoši pašreizējiem datiem paaugstināta riska grupas attiecībā uz šo reakciju ir sievietes ar Vidusjūras, Tuvo Austrumu un Dienvidāzijas izcelsmi.

Vai jums nepieciešams papildu atbalsts?

Ja jums ir citi jautājumi par ierīces Lumea blakusparādībām, sazinieties ar mums, lai saņemtu papildu atbalstu.

Sazinies ar mums

Mēs labprāt jums palīdzēsim

Sazinies ar mums

Mēs labprāt jums palīdzēsim

Vai meklējat ko citu?

Atklājiet visas Philips atbalsta iespējas

Mūsu vietni vislabāk var apskatīt, izmantojot jaunāko Microsoft Edge, Google Chrome vai Firefox versiju.