Atpakaļ
×

Visrūpīgāk glabātais noslēpums skūšanās vēsturē

Kā Nīls Ārmstrongs noskuva bārdu?

Kosmosa iekarošanas sacensība 1960.-tajos gados bija spraiga cīņa starp ASV un PSRS Aukstā kara gados. Abas valstis vēlējās radīt tehnoloģiju, kas pirmā nogādātu cilvēku uz Mēness. Taču tā kā šo vēsturisko brīdi vērotu miljoniem TV skatītāju, astronauti vēlējās, lai šajā brīdī viņu sejas būtu gludi skūtas un pievilcīgas.
 

Vai Philips skuveklis bija slepeni iesaistīts NASA kosmosa programmā?
Konspirāciju teoriju cienītājiem pierādījumu netrūkst. Philips jau bija tehnoloģiju pionieris 1914. gadā, kad tika izveidota Philips izpētes organizācija. Tas ātri kļuva par nozīmīgu tehniskās lietpratības un inovāciju centru, lai gan tajā strādāja cilvēki, kas brīvajā laikā valkāja koka tupeles.

Revolucionārāk nekā PSRS (vai ASV)
Philips pētnieki izplatīja uzņēmuma novatorisko garu. Viņi ātri radīja rentgenstaru spuldzi, radio spuldzes, elektroniskās sistēmas un magnētiskos materiālus, kas ļāva izgudrot rotējošo skūšanās sistēmu - savam laikam revolucionāru koncepciju.
Salīdzinājumā - kosmosa industrija joprojām bija zīdaiņa autiņos. Tikai 1957. gadā PSRS uzbūvētais pavadonis Sputnik 1 apriņķoja apkārt Zemei, un pagāja vēl 12 gadi, līdz ASV Apollo 11 nolaidās uz Mēness.

Klasisks amerikāņu stāsts…vai varbūt nē
Pēc nosēšanās uz Mēness amerikāņi bija sajūsmā. Viņi atklāja pasaulei, kā viņu satriecošā kosmosa ēras tehnoloģiju kolekcija ļāva viņiem pārspēt krievus šajā vēsturiskajā brīdī. Taču, iespējams, viens būtisks piederums uz Apollo 11 klāja patiesībā bija no Nīderlandes. Tieši pirms pacelšanās Philips zinātnieki klusiņām nodeva NASA savu jaunāko izstrādājumu: dubultas rotācijas skuvekli MoonShaver. Tas bija spējīgs uzsūkt noskūtus matiņus, kas citādi peldētu apkārt bezsvara stāvoklī, un bija radīts, lai aizsargātu astronautu acis, kā arī viņu izskatu.

Uz mēnesi un atpakaļ?
Lai gan mēs nevaram droši apgalvot, ka šis svarīgais nīderlandiešu tehnoloģijas piederums patiesi nokļuva uz Mēness, tā reklāma pavisam noteikti tikai pārraidīta kopā ar vēsturiskās pacelšanās TV tiešraidi. Turklāt Nīls un Bazs bija gatavi kamerām pēc atgriešanās.

Cits Philips skuveklis kosmosā
Mūsdienās, gandrīz 50 gadus pēc šī gigantiskā cilvēces soļa, gan kosmosa ceļojumu, gan rotējošo skuvekļu tehnoloģijas ir mainījušās līdz nepazīšanai. Tikai stundu vai pat ātrāki ceļojumi kosmosā drīz būs iespējami, pateicoties XCOR Space Expeditions, turpretī jaunais Philips Shaver 9000. sērijas skuveklis jau šobrīd ir pārvērtis skūšanos par pieredzi ārpus šīs pasaules. Tāpēc mēs gatavojamies atzīmēt abas šīs inovācijas, pārbaudot Philips S9000 bezsvara stāvoklī – un piedāvājot noteiktam skaitam laimīgo iespēju nokļūt otrā pilota krēslā. Varbūt viens no viņiem būsiet jūs.