Parastā zobu birste vai elektriskā zobu birste

Mutes higiēna ›› Manuālā vai elektriskā zobu birste

Mutes higiēna ›› Manuālā vai elektriskā zobu birste

Manuālā vai elektriskā zobu birste: kura ir labāka?

 

Kad tu dari visu, lai saglabātu zobus veselus un skaistus, ir vērts noskaidrot, vai izmanto tam vislabākos instrumentus. Kas ir labāka – manuālā vai elektriskā zobu birste? Vai ar abām var iegūt vienādus rezultātus? Vai tomēr tīrīšanai ar elektrisko zobu birsti ir priekšrocības, ko nevar sniegt parastā zobu birste? Apskatīsim abu priekšrocības.

Diskusija: parastā jeb manuālā pret elektrisko


Daudzi no mums ir uzauguši ar parasto zobu birsti. Tev, visticamāk, ir iemīļotais zobu birstes un sariņu veids, un, ja tavas vēlmes mainās, vienmēr ir pieejama daudzveidīga izvēle. 

Patiesība ir tāda, ka ar parasto zobu birsti var iegūt lielisku zobu tīrību. Noteikums? Rezultāta kvalitāte lielā mērā ir atkarīga no tevis!

Lai kā mēs censtos, mēs ne vienmēr izmantojam pareizo tehniku un ne katru reizi tīrām zobus visas ieteicamās divas minūtes. Tas ir normāli, tu esi tikai cilvēks! Lūk, tieši tāpēc nāk palīgā elektriskā zobu birste.

Diskusija: parastā jeb manuālā pret elektrisko zobu birsti

Ko var elektriskā, bet nevar manuālā zobu birste?


Elektriskā zobu birste ir veids, kā ikreiz iegūt labākus rezultātus. Zobu birste ir iepriekš ieprogrammēta, lai tiktu galā ar visām problēmām, ar kurām parasti cīnāmies, piemēram, kā izmantot pareizo tehniku ​​un spiedienu, aptvert visas mutes zonas, tīrīt vajadzīgo laiku un saglabāt motivāciju.

Tālāk ir sniegts plašāks ieskats, ko var paveikt elektriskā zobu birste.
 

• Noņem vairāk aplikuma

Ar elektrisko zobu birsti ir vieglāk iztīrīt grūti aizsniedzamas vietas, tā tīra zobus maigi un efektīvi, un bieži vien tām ir iestatīts taimeris, kas nodrošina, ka vienmēr tīri zobus ieteicamās divas minūtes. Rezultāts? Tīrāki zobi un mazāk aplikuma. Cochrane pētījums atklāj1, ka elektriskās zobu birstes lietotājiem pēc trim mēnešiem bija par 21% mazāk aplikuma un par 11% mazāk smaganu iekaisuma, salīdzinot ar manuālo zobu suku lietotājiem. Elektriskā zobu birste arī palīdz koncentrēties uz konkrētiem mutes veselības un tīrīšanas mērķiem, piemēram, zobu balināšanu vai smaganu veselību.
 

• Labāka tehnika

Daudzām elektriskajām zobu birstēm ir iebūvēti sensori, lai varētu uzraudzīt un uzlabot zobu tīrīšanas tehniku. Piemēram, spiediena sensors brīdina, ja tīra pārāk spēcīgi, un lai tu zinātu, ka jāsamazina spiediens uz zobiem.
 

• Lielāka motivācija

Dažas elektriskās zobu birstes var savienot arī ar lietotni. Tādā veidā var sekot līdzi saviem zobu tīrīšanas paradumiem un redzēt, ko vēl var uzlabot. Tas ir kā tavs zobu un mutes veselības treneris.
 

• Labāka koncentrēšanās  

Tā ir taisnība. Saskaņā ar Cochrane pētījumu cilvēki, kuri izmanto elektrisko zobu birsti, ir vairāk koncentrējušies, tīrot zobus. Tas nozīmē, ka tu, visticamāk, neaizmirsīsi par problemātiskajām vietām. Elektriskā zobu birste var būt arī lielisks veids, kā piesaistīt bērnu uzmanību un veicināt motivāciju zobu tīrīšanas laikā.

Kādas ir sajūtas, izmantojot elektrisko zobu suku?


Ja iepriekš nav izmantota elektriskā zobu birste, varētu rasties jautājums, kādas ir sajūtas, tīrot zobus ar elektrisko birsti.

Pastāv nepareizs uzskats, ka elektriskās zobu sukas pārāk spēcīgi iedarbojas uz zobiem un smaganām. Patiesībā sariņu iedarbība rada maigi kutinošu sajūtu.

Nav nepieciešams berzēt vai spiest zobu birsti. Viss, kas jādara, ‒ viegli jātur rokturis un maigi jāvirza sariņi gar zobu virsmu un smaganu līniju.

Kā iegūt labākos rezultātus


Neatkarīgi no tā, kādu zobu tīrīšanas veidu izvēlamies, ir vispārīgi padomi, kas jāievēro, lai katru reizi iegūtu lieliskus rezultātus.
 

Manuālās zobu birstes

• Ja tev ir jutīgi zobi, izmanto birsti ar mīkstiem sariņiem.

• Nomaini birsti ik pēc 3 mēnešiem.

• Nespied birsti pārāk spēcīgi, lai netraumētu smaganas.

• Izmanto taimeri, lai nodrošinātu, ka tīri zobus visas ieteicamās divas minūtes.
 

Elektriskās zobu birstes uzgaļi

• Izvēlies savām vajadzībām piemērotu birstes uzgali (piemēram, smaganu veselībai vai zobu balināšanai).
• Izvēlies pareizo tīrīšanas režīmu, lai iegūtu visefektīvāko tīrīšanu.
• Nomaini birstes uzgali ik pēc 3 mēnešiem.
 

Neatkarīgi no tā, kādā veidā tīri zobus, svarīgi ir saglabāt konsekventus veselīgus ieradumus. Ja tīri zobus divas reizes dienā, katru reizi divas minūtes un katru dienu tīri zobu starpas, tu jau esi ceļā uz zobu un mutes dobuma veselību.

Mēs sagatavojām šo rakstu, lai palīdzētu tev labāk izprast, kā uzlabot un saglabāt mutes veselību. Tas nav domāts, lai aizstātu profesionāļu padomus. Ja tev ir kādi papildu jautājumi, vislabāk ir sazināties ar savu zobārstu vai citu veselības aprūpes speciālistu. Viņi varēs sniegt detalizētākus norādījumus vai veikt diagnosticēšanu vai ārstēšanu.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Mūsu vietni vislabāk var apskatīt, izmantojot jaunāko Microsoft Edge, Google Chrome vai Firefox versiju.